ÜRÜNLERİMİZ
Kayseri Soğuk Hava Deposu / Chiller Soğutma SistemleriKayseri'de soğuk hava deposu imalatında HAKSAN Soğutma olarak müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak için çaba göstermekteyiz. İmalat ile ilgili detayları almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Çağrı Merkezi : 0 535 404 1144

Kayseri soğuk hava deposu imalatı ile ilgili genel bilgilendirmeler aşağıda bilgi amaçlı verilmiştir. Her proje göre bu detaylar değişkenlik gösterebilmektedir.

1- Soğuk hava deposu imalatına geçmeden önce saklanacak ürünün miktarı saklama şekli çalışma şartları göz önüne alınarak,

2- Doğru soğuk hava deposunun oda ölçüleri çıkarılır,

3- Daha sonra ürün cinsi ve miktarına göre soğuk oda kapasite hesabı yapılır ve doğru soğutma sistemi için malzemeler belirlenir,

4- Montaj yapılacak yere göre ürünlerin imalatı başlar,

5- Soğuk oda panelleri soğuk oda kapıları soğutma cihazları ve diğer yardımcı ekipmanlar raf hava perdeleri v.b ürünlerin imalatı başlar,

6- Soğuk oda kurulacak yer montaja uygun hale getirildikten sonra ürünlerin sevk edilmesi ve montaj işlemi başlar,

7- Cihazlar kurulup devreye alındıktan sonra tüketiciye kullanım hakkında bilgi verilir

Kullanım bakım arıza talimatları asılarak oda imalatı ve montajı bitmiş olur.

Binalarda kullanılacak soğutma suyunu hazırlayıp kullanıcılarına (klima,FCU vb.) gönderen sistemlere chiller soğutma sistemleri denir.Chiller soğutma sistemleri en genel anlamda mahaldeki ısınan havayı dışarı atarak ortamın soğutulmasını sağlayan sistemlerdir.Chiller soğutma sistemleri, ısıtma sistemlerine göre daha kapasiteli bir mahal koşullandırma özelliğine sahiptir. Binalarda klima santrali ve fan-coil cihazlarında kullanılacak olan soğuk suyun üretildiği cihazlardır.

Chiller cihazları, iki ana gruba ayrılır;

HAVA SOĞUTMALI CHILLER CİHAZLARI:

Kondanseri hava ile soğuyan cihazlardır. Üzerinde bulunan fanlar sayesinde, kondanserden geçen soğutucu akışkanı soğutur.

SU SOĞUTMALI CHILLER CİHAZLARI:

Kondanseri su ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı chillerlerde kule fanları vardır. Kondanser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su, kulede soğur.